Sitemize Hoş Geldiniz!

Bugün internette herhangi bir teknik konu hakkında bilgi edinmek için arama yaptığınızda, aramada kullandığınız dile göre çok farklı sonuçlar görürsünüz. Eğer İngilizce arama yaptıysanız reklam içermeyen, görselliği güzel binlerce sonuç bulabilirsiniz. Ama Türkçe arama yaptığınızda, genellikle firmaların bol reklam içerikli, küçük çaplı açıklamalarını bulursunuz. Bu açıklamalarda kullanılan görsel öğeler de maalesef Türkçe'ye hiç çevrilmeden kullanılmakta. İşte bu site, bu sorunu bizzat yaşayıp buna bir çözüm üretmek isteyenler tarafından 2013 yılında kurulmuştur.

Zamanla elimizden geldiği kadar teknik içerik paylaşımı yaparak, hayırlı bir iş yapmayı arzu ediyoruz. Fikirlerinizi ve site hakkındaki eleştirilerinizi bizimle paylaşarak içeriği geliştirme noktasındaki olumlu katkılarınızı bekliyoruz.


Mustafa İlhan UYSAL

Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliğini bitirdi. Yüksek Lisansını aynı üniversitenin Mekanik Anabilim Dalında "Repair of Damaged Composite Laminates" konulu teziyle bitirdi. Manisa'da Türk Standardları Enstitüsünde Uzman Makina Mühendisi olarak çalışmaktadır.

E-mail : mustafauysalmak@gmail.com

Dr. Muhammet Nasıf KURU

Dokuz Eylül Üniversitesi Makina Mühendisliğini bitirdi. Yüksek Lisansını İTÜ'de Hesaplamalı Bilim ve Mühendislik Anabilim Dalında "Reliability Based Structural and Aeroelastic Optimization of Wing Models with High Fidelity Solvers" teziyle bitirdi. Doktorasını ise, Çukurova Üniversitesi Makina Mühendisliği Anabilim Dalında, "Numerical calculation of heat transfer and pressure drop in axially finned in-line and staggered tube bank heat exchangers" konulu teziyle 2019 yılında bitirmiştir. Aynı zamanda Hatay Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünde Makina Mühendisi olarak görev yapmaktadır.

E-mail : muhammet_kuru@hotmail.com